SPECJALIZACJE MEDYCZNE

LEK. GINEKOLOG

Każdy ginekolog powinien umieć zapewnić Pacjentce kompleksową opiekę! Dlatego oferujemy pełen zakres świadczeń medycznych związanych z ginekologią. Leczymy często spotykane schorzenia i problemy narządów płciowych kobiet oraz problemy ginekologiczne występujące u dziewcząt.

Każda kobieta w wieku rozrodczym powinna co roku odwiedzać swojego ginekologa (kobiety po okresie menopauzy mogą robić to rzadziej). Coroczne badanie ginekologiczne pozwala wykryć tzw. cichych zabójców: raka piersi czy raka szyjki macicy. Regularnie wykonywane cytologia oraz badanie piersi pozwalają wychwycić ewentualne wczesne postaci tych chorób nowotworowych.

Jak ważne są regularne badania ginekologiczne?

Ogromnie ważne, ponieważ każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie. Badania przeprowadzone w gabinecie ginekologicznym mogą być wstydliwe, ale należy je traktować jako troskę o swoje zdrowie. Dobrze zatem wybrać zaufaną osobę, która otacza Pacjentki fachową oraz życzliwą opieką. Nasz ginekolog zapewnia pełne poczucie komfortu podczas wizyty. W profesjonalnej atmosferze udzieli więc fachowej porady, mając na względzie jak najlepsze samopoczucie pacjentki, dzięki czemu łatwiej będzie się jej zdecydować na regularne badanie.

Kiedy warto odwiedzić ginekologa?

Kobiety zgłaszają się na konsultację ginekologiczną z rozmaitych powodów, takich jak problemy z płodnością, zaburzenia miesiączkowania czy obecność niepokojącej wydzieliny w obrębie narządów płciowych.

Zadbaj o swoje zdrowie intymne i badaj się regularnie. My zapewnimy Ci kompleksową ofertę badań, a Ty pamiętaj, że lekarz podczas wizyty jest dla Ciebie, więc w każdym jej momencie możesz zadawać pytania, a jeśli masz jakieś wątpliwości, podziel się nimi, bo tylko wtedy możemy odpowiednio o Ciebie zadbać.

Nasi specjaliści

lek. Barbara Wita-Popów

w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa

Na co dzień pracuje w Klinice Ginekologii i Położnictwa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie i tam zdobywa swoje zawodowe doświadczenie. Jest również̇ członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz uczestniczy w licznych konferencjach naukowych polskich i zagranicznych w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Jak sama mówi każdą̨ pacjentkę̨ stara się traktować́ indywidualnie , dobierając optymalny proces diagnostyczno leczniczy. Jako priorytet uznaje zdrowie swoich pacjentek a dobry kontakt interpersonalny, uśmiech i przyjazna atmosfera towarzyszą każdej wizycie ginekologicznej. 

LEKARZ PEDIATRA

Nasze dzieci są dla nas najważniejsze, a szczególnie zależy nam na ich zdrowiu. W trosce o wasze pociechy i ich zdrowie w zespole Sanomedu pracuje niezwykła specjalistka, lekarz pediatra ze specjalizacją z rehabilitacji medycznej. Takie połączenie gwarantuje opiekę na najwyższym poziomie. Nic nie umknie Pani doktor Małgorzacie Drabek. Zajmuje się ona niemowlakami od pierwszych dni życia, ale świetnie czuje się także w roli specjalisty od wad postawy u dzieci starszych. To lekarz, na którym można polegać – jej bogate doświadczenie w połączeniu z ogromnym zaangażowaniem pomogły już niejednemu dziecku.

Jakie dziecko powinno trafić na wizytę?

Jeżeli jesteś choć odrobinę zaniepokojona/y zdrowiem Twojej pociechy, nie czekaj, aż problem sam się rozwiążę lub… pogłębi. Wszelkiego rodzaju zaburzenia dające objawy w postaci ulewania, kolek, asymetrii ułożeniowej czy ciągłego płaczu mogą świadczyć o wielu różnych zaburzeniach, które mogli przeoczyć specjaliści na etapie poporodowym.

Jeśli niepokoi Cię postawa Twojego dziecka bądź zaburzony chód, również nie zwlekaj, gdyż „im dalej w las, tym więcej drzew”. Pani doktor jako ukierunkowany na leczenie wad postawy lekarz pediatra zbada dziecko i oceni kompleksowo rozwój fizyczny i psychomotoryczny.

A co dalej?

Dzięki temu, że Holistyczne Centrum Zdrowia Sanomed zostało stworzone z myślą o opiece nad wszystkimi aspektami zdrowia, taki mały pacjent dostanie zalecenia, które wraz z dzieckiem trafią do naszych specjalistów – terapeutów NDT Bobath, Wojty, integracji sensorycznej, manualnych czy na specjalistyczny trening (w przypadku starszych dzieci). Jeśli Pani doktor będzie widzieć potrzebę, skieruje dziecko na badanie USG do naszego ortopedy dziecięcego.

Dodatkowo możliwa jest konsultacja z naszymi dietetykami, aby zweryfikować alergie pokarmowe, niedobory żywieniowe czy oczyścić organizm.

Nasi specjaliści

Małgorzata Drabek

Pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi Poradnię Rehabilitacji oraz Ośrodek Wczesnej Interwencji. Zajmuje się całościową oceną rozwoju dzieci. W swojej praktyce stosuje komplementarnie leki homeopatyczne, które działają stymulująco i wspierają organizm w procesie zdrowienia.

LEK. ORTOPEDA

Schorzenia ortopedyczne są najczęściej wynikiem urazów, wad wrodzonych lub choroby zwyrodnieniowej narządu ruchu, która rozwija się powoli przez lata. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają one zwykle naszą mobilność, powodując ból oraz dyskomfort w codziennym życiu. Jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek schorzenia układu kostno-stawowego, to koniecznie powinieneś/aś umówić się na wizytę konsultacyjną do ortopedy.

Zajmujemy się Pacjentami po urazach, cierpiącymi na choroby o podłożu zwyrodnieniowym, walczącymi z kontuzjami sportowymi, a także nabytymi lub wrodzonymi wadami kończyn i kręgosłupa. Staramy się ciągle uświadamiać naszym Pacjentom, że zdrowy kręgosłup i sprawne stawy to gwarancja spokojnej starości.

Jak wygląda konsultacja ortopedyczna?

Na konsultację ortopedyczną zwykle zgłaszają się pacjenci cierpiący na różne choroby narządów ruchu. Podczas wstępnego spotkania lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad (który pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia) na temat pacjenta i dolegliwości, jakie odczuwa. Ortopeda standardowo pyta chorego o to, jakiej części ciała dotyczy problem i jak długo występuje, czy Pacjent przyjmuje jakieś leki, czy cierpi na inne choroby, jaką wykonuje pracę i czy doznał kiedykolwiek urazu. W zakres badania u ortopedy wchodzi badanie deformacji kończyn, ruchomości i stabilności stawów. Określa się dokładnie umiejscowienie i przyczynę bólu. W niektórych przypadkach wykonywane jest też badanie USG.

Na konsultację warto umówić się zarówno przy stanach ostrych (urazy, złamania, skręcenia, zwichnięcia stawów), jak i w chorobach przewlekłych, do których należą m.in. choroba zwyrodnieniowa, deformacje kończyn zarówno wrodzone jak i nabyte oraz wady postawy. Wybór leczenia, jak w każdej specjalności lekarskiej, poprzedzony musi być jednak odpowiednią diagnostyką, w razie konieczności zlecane są badania dodatkowe.

Warto skorzystać z konsultacji ortopedycznej, jeśli od dłuższego czasu odczuwamy ból układu ruchu, np. kręgosłupa, doznaliśmy jakiegoś urazu (zwichnięcia, złamania czy skręcenia), cierpimy na osteoporozę lub wady postawy. Ortopeda pomoże precyzyjnie określić przyczynę dolegliwości oraz dobierze właściwe leczenie. W niektórych przypadkach także leczenie operacyjne.

Jakie choroby diagnozuje ortopeda?

  • Deformacje stóp (płaskostopie, stopy końsko-szpotawe, metatarsalgia, paluch koślawy, palce młotkowate i inne)
  • Zaburzenia osi i długości kończyn (kolana koślawe, kolana szpotawe, nierówna długość kończyn, zaburzenia rotacyjne)
  • Urazy (złamania, zwichnięcia, skręcenia m.in. zwichnięcia rzepki, uszkodzenia łąkotek, uszkodzenia więzadeł, skręcenia stawu skokowego, uszkodzenie ścięgien ręki),
  • Zmiany pourazowe (deformacje kończyn u dzieci po złamaniach, niestabilności pourazowe stawów, pourazowe zwyrodnienia stawów, uszkodzenie ścięgien)
  • Choroby przeciążeniowe (łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zapalenie rozcięgna podeszwowego – „ostroga piętowa”, zapalenia kaletek, choroba Osgood-Schlattera, zespół pasma biodrowo-piszczelowego, zapalenie ścięgna Achillesa, zespół cieśni nadgarstka, palce trzaskające, biodro trzaskające)
  • Dysplazje stawów – dysplazja bioderek u niemowląt
  • Choroby typowe dla wieku dziecięcego (choroba Perthesa, młodzieńcze złuszczenie głowy kości udowej, przykurcze i deformacje stawów w przebiegu chorób neurologicznych – mózgowe porażenie dziecięce, przepuklina oponowo-rdzeniowa)
  • Wady kręgosłupa (skoliozy, hiperkyfozy, zwyrodnienia)

Pamiętajmy, aby dbać o swoje ciało oraz nie lekceważyć odczuwanych dolegliwości bólowych, licząc na to, że „samo przejdzie”. Zdrowie jest w końcu najcenniejsze.

Leczenie kwasem hialuronowym

Obecnie standardem stało się podawanie dostawowe kwasu hialuronowego.

Podczas gdy podawane leki doustne mają ograniczone znaczenie ze względu na konieczność́ przejścia przez przewód pokarmowy to kwas hialuronowy w iniekcji działa bezpośrednio na chrząstkę̨ stawową czyli tam gdzie powinien działać́.

Stosujemy go w chorobie zwyrodnieniowej stawu a także w przypadkach przeciążenia stawu .

Jest to jedna z bardziej skutecznych metod leczenia znosząca dolegliwości bólowe i poprawiająca funkcję stawu!
Alternatywą podania kwasy hialuronowego jest podanie dostawowe związku kolagenu lub osocza bogato płytkowego z kwasem hialuronowym (Matrix – innowacyjna metoda)

W Sanomedzie takie zabiegi wykonuje nasz specjalista ortopeda dr Grzegorz Sokół dodatkowo wykonuje również ostrzyknięcia

Cennik powyższych zabiegów

  • kwas HYA-JOINT – 420 zł
  • PRP z kwasem (Matrix) – 1000 zł
  • kolagen – 380 zł
  • PRP-OSOCZE – 600 zł

Nasi specjaliści

lek. med. Grzegorz Sokół

Specjalista ortopedii i traumatologii / Ortopeda dziecięcy

Doświadczony i ceniony lekarz, przez wiele lat jeden z głównych specjalistów w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Szpitala Nr 2 w Rzeszowie, a obecnie Oddziału Ortopedii Dziecięcej Szpitala Pro-Familia. W naszym Centrum Rehabilitacji doktor Sokół zajmuje się konsultacją pacjentów pourazowych, z przewlekłym oraz ostrym bólem. Z racji doświadczenia zawodowego Grzegorz Sokół specjalizuje się także w diagnostyce i leczeniu wad postawy, deformacji kończyn i innych patologii narządu ruchu u dzieci i młodzieży. Wykonuje również badania PRELUKSACYJNE bioderek u niemowlaków. Do dyspozycji na miejscu posiadamy wysokiej klasy aparat USG. W razie potrzeby współpracujemy z zakładem radiologicznym umożliwiającym w krótkim czasie wykonanie zdjęcia RTG albo badania rezonansu magnetycznego.

URO-GINEKOLOGIA

Reedukacja uro-ginekologiczna pozwala na poprawę i ochronę „zdrowia intymnego” kobiet, które przez wstydliwe dolegliwości ograniczają swoją codzienną aktywność, wycofują się z życia społecznego, a niekiedy podporządkowują im swoje życie rodzinne.

Schorzenia takie jak: inkontynencja (nietrzymanie moczu), nadreaktywny pęcherz, prolapsus (obniżenie / wypadanie narządów), dyspareunia (bolesne współżycie), ból krocza spowodowany ciążą, menopauzą, intensywnymi treningami, chronicznymi stanami zapalnymi, zabiegami operacyjnymi czy też będące następstwem chorób, mogą być poddane leczeniu jak wiele innych zaburzeń.

Naszym celem jest uświadomienie kobietom funkcjonowania ich układu moczowo-płciowego i nauka postępowania w życiu codziennym tak, aby nadal cieszyły się swoją kobiecością. Każda Pacjentka może liczyć na indywidualne podejście terapeuty i dostosowanie leczenia (trening mięśniowy, stymulacja, biofeedback) do jej potrzeb. Każda kobieta powinna móc cieszyć się własnym pięknem, elegancją i seksualnością.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Jest to konsultacja diagnostyczna, mająca na celu ustalenie indywidualnego planu terapii. Podczas tej wizyty przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad, który pozwala na poznanie historii choroby oraz wstępną diagnozę. Bardzo ważnym elementem jest zabranie ze sobą wszelkich dotychczasowych badań diagnostycznych (jeśli były wykonywane).

Każda wizyta to bezbolesny i nieinwazyjny rodzaj terapii indywidualnej dobranej bezpośrednio do potrzeb danej Pacjentki. Podczas konsultacji ginekolog zapewnia w pełni profesjonalną atmosferę, dzięki czemu badane kobiety czują się komfortowo. Odpowiednia, kompleksowa diagnostyka pozwala na optymalne oraz indywidualne dobranie terapii w zależności od zaburzeń i dysfunkcji.

Wizytę zaczynamy precyzyjnym wywiadem, który pozwala nam wyodrębnić elementy przyczyniające się do stanu Pacjentki. Informacje te pomagają sprecyzować, jak wygląda jej codzienne życie oraz jakie zmiany w stylu życia można wprowadzić, żeby usprawnić leczenie. Ważnym zadaniem jest nauczenie kobiet świadomości własnego ciała, jego poszczególnych partii, przede wszystkim mięśni, które odgrywają kluczową rolę w pracy, jaka czeka Pacjentkę w gabinecie. Polega to na precyzyjnym napinaniu konkretnej grupy mięśniowej przy jednoczesnym wyeliminowaniu grup wspomagających skurcz, ruch. Istotną rolę odgrywa tutaj badanie palpacyjne Pacjentki.

Następnie przechodzimy do testowania mięśni, wykorzystując elektrodę/sondę dopochwową, podłączoną do aparatu Phenix Liberty. Uzyskany wynik pozwala nam na precyzyjne zdiagnozowanie stanu mięśni oraz ułożenie programu reedukacji. Mięśnie Pacjentki niekoniecznie muszą być osłabione, wręcz przeciwnie. Mogą one często pozostawać w stałym napięciu, nie pozwalając na prawidłowe opróżnienie pęcherza. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki wykorzystujemy elektrostymulację, drenaż, biofeedback.

Wynik każdej wizyty jest rejestrowany, dzięki czemu istnieje możliwość porównania wszystkich parametrów. Pacjentka może dostać dokumentację wykazującą jej pracę, trening. Praca ta jest także połączona z serią ćwiczeń dostosowanych przez naszą terapeutkę do każdej z Pań.

Biorąc pod uwagę charakter badania, terapeutka dołoży wszelkich starań, aby wizyta przebiegła w przyjaznej, intymnej atmosferze, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji oraz sugestii Pacjentki.

Nasi specjaliści

mgr Anna Zając

fizjoterapeuta

Pracę zawodową rozpoczęłam już w trakcie studiów w Centrum Rehabilitacji NZOZ Amazonka, gdzie zajmowałam się rehabilitacją kobiet po amputacji piersi. Dyplom ukończenia studiów uzyskałam w 2010 roku na Wydziale Fizjoterapii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w Polsce jak i za granicą. Odbyłam staż w Niemczech w Szpitalu Ortopedycznym w Buchholz.

Nieprzerwanie pracuje z pacjentami, cały czas się dokształcając.

Moja ścieżka z uroginekologią zaczęła się bardzo osobiście. Drugim kierunkiem, który planowałam studiować było położnictwo. Będąc fizjoterapeutą, chciałam jakiś sposób połączyć oba zainteresowania. Jestem po 3 porodach, szukałam kogoś kto pomógłby mi wrócić do pełnej sprawności, którą zaburzyły porody. W tamtym czasie nie było w Rzeszowie osoby, która tematem uroginekologii by się zajmowała.

Ukończyłam 5 modułowe szkolenie Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej. Szkolenie to rekomendowane jest przez Polskie Towarzystwo Uroginekolgii.

Szkolę się również z zakresu wulvodyni, czy rozjeścia mięśnia prostego brzuch. Przede mną długa i ciekawa ścieżka dokształcania. Zawód , który wykonuję jest moją pasją.

mgr Konstancja Gorczyca

fizjoterapeuta uroginekologiczny

Nazywam się Konstancja Gorczyca i jestem certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną. W swojej codziennej pracy pomagam kobietom, które zmagają się z wieloma problemami: obniżeniem narządów miednicy, nietrzymaniem moczu, rozejściem mięśni prostych brzucha czy terapią blizn po CC, pęknięciu oraz nacięciu krocza. Zajmuje się również terapią kobiet w ciąży, przygotowaniem do porodu siłami natury jak i przez cesarskie cięcie. Podczas wizyty prowadzę terapię manualną oraz edukuję pacjentki jak poprawnie wykonywać czynności dnia codziennego, tak aby chronić nasze dno miednicy. Stale się rozwijam i podnoszę swoje kwalifikacje by móc jeszcze skuteczniej pomagać swoim pacjentkom. Jestem zaangażowana, empatyczna i uwielbiam swoją pracę.

Ukończone szkolenia:

  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej moduł I-V, tytuł Terapeuty
  • Uroginekologicznego
  • Osteopatyczna terapia blizn
  • Integracyjna terapia blizn
  • Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie
  • DRA rozstęp mięśnia prostego brzucha
  • Kręgosłup- osteopatyczna diagnostyka i leczenie, moduł I-IV
  • Terapia trzewna, moduł I-II
  • Funkcjonalna terapia manualna wg koncepcji Mulligana, moduł A+B
  • Masaż Tkanek Głębokich
  • Kinesiotaping KT1/KT2

HypnoBirthing

Warsztaty dla przyszłych rodziców przygotowujących się do świadomego instynktownego porodu bez strachu

prowadząca: mgr Anna Zając 

HypnoBirthing daje wiele korzyści rodzicom, które można odczuć podczas ciąży, porodu i rodzicielstwa. Jednym z powodów, dla których rodzice zapisują się na HypnoBirthing, jest obawa przed bólem, który może towarzyszyć porodowi i szukanie sposobów radzenia sobie z nim, a oprócz tego doświadczają wielu innych form wsparcia. Chociaż nie możemy obiecać porodu bez bólu, rodzice, którzy biorą udział w naszym kursie, mają niższe wskaźniki interwencji medycznych, mniej porodów drogą cięcia cesarskiego oraz niższy wskaźnik podawania leków przeciwbólowych. W rzeczywistości ci, którzy uczęszczają na zajęcia, zgłaszali krótsze porody, większy komfort i umiejętność bycia w sobie.

Strach jest największym czynnikiem przyczyniającym się do traumy porodowej. Widzisz, strach i ból mogą prowadzić do tego, że rodzice akceptują niepotrzebne interwencje, które prowadzą do innych interwencji i prawdopodobnie uczucia rozczarowania, porażki i traumy. HypnoBirthing pomaga rodzicom podejść do dnia narodzin z większą pewnością siebie i mniejszym strachem.

Rodzice HypnoBirthing są bardziej świadomi w zakresie fizjologii i instynktownego porodu, wiedza o co pytać personel medyczny, wiedzą jak bronić swoich decyzji.

Partnerzy otrzymują wiedzę praktyczną w jaki sposób wspierać rodzacą. Uczą się między sobą więzi porodowej.

Lista zalet HypnoBirthing:

  • jesteś spokojna
  • jesteś wolna od środków przeciwbólowych i oksytocyny
  • rodzisz krócej
  • możesz nie potrzebować znieczulenia
  • czujesz się naładowana energią po porodzie
  • czujesz się komfortowo i zrelaksowana podczas porodu
  • doświadczasz inspirujących narodzin
  • twoje dziecko jest spokojniejsze, bardziej zrelaksowane
  • mówisz pozytywnie o swoim doświadczeniu porodowym
  • mniej interwencji medycznych, czy potrzeba wykonania cc

Co by się stało, gdybyś mogła spokojnie i swiadomie urodzić?

„Czułam się jakbym leżała na łące”

Ela

„To był najwspanialszy dzień w moim życiu”

Marta

„Wyoddychałam swoje dziecko”

Anna

LOGOPEDIA / EEG BIOFEEDBACK

EEG Biofeedback jest metodą opartą na bioregulacyjnych możliwościach mózgu z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego. Służy do optymalizacji czynności bioelektrycznej mózgu celem osiągnięcia usprawnienia działania przy równoczesnej relaksacji.

EEG Biofeedback daje najlepsze efekty w następujących zaburzeniach:

  • nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD i ADD);
  • wspomaganie rehabilitacji ruchowej dzieci;
  • opóźnienia rozwoju oraz upośledzenia lekkiego i średniego stopnia (zwiększanie ilorazu inteligencji);
  • bóle głowy o podłożu emocjonalnym i naczynioruchowym;
  • zaburzenia snu (bezsenność);
  • zaburzenia emocjonalne (lęki, depresja, agresja czy labilność emocjonalna);
  • wspomaganie leczenia padaczki, zwłaszcza zaburzenia zachowania i problemy szkolne występujące w trakcie leczenia p-drgawkowego;
  • zaburzenia psychosomatyczne o podłożu stresogennym.
Aparatura do EEG Biofeedback składa się z 2 systemów EEG, 2 monitorów dla terapeuty i dla pacjenta oraz głowicy EEG z elektrodami. Terapeuta zakłada wg potrzeb dwie lub więcej elektrod trenowanemu na głowę, symetrycznie nad obu półkulami mózgu oraz dwie elektrody uszne. Pasma są prezentowane liczbowo i graficznie na monitorze terapeuty, zaś pacjent obserwuje na swoim monitorze przetworzony przez odpowiednie oprogramowanie efekt: zapis graficzny wideogry.

Trenujący widzi czynność bioelektryczną swojego mózgu pod postacią samochodu, czy rzeki w ruchu i uczestniczy w grze wyłącznie przez własne myśli bez klawiatury czy manipulatora – kieruje samochodem, rzeką siła woli. Polecenia, które w innych sytuacjach łączą się z ruchem rąk, są odbierane bezpośrednio na poziomie decyzji mózgu. W tym czasie dzięki sprzężeniu zwrotnemu (drogą wzrokową, słuchową czy dotykiem) trenujący otrzymuje ciągłą informację o swoim aktualnym stanie i wynikach. Terapeuta przy pomocy operatywnego warunkowania stymuluje pożądane i hamuje niepożądane pasma fal mózgowych zależnie od klinicznych objawów i wzorców EEG, ocenionego przed i w czasie treningu.

Pacjent stara się zapamiętać i nauczyć takich stanów aktywności bioelektrycznej mózgu, które są wzmacniane pozytywnym dla niego bodźcem wzrokowym i słuchowym.

W zależności od problemów klinicznych trenuje się różne zakresy częstotliwości fal mózgowych. Wiadomo, że z możliwości naszego mózgu wykorzystujemy zaledwie 10%. Trening może zwiększyć i polepszyć funkcje poznawcze takich jak koncentracja, uwaga, wola, zdolność planowania, zakończenia czynności, przewidywania swoich reakcji, czy ogólna zdolność samokontroli danej osoby z jednej strony, zaś z drugiej zrelaksować, wyciszyć lęk i agresję, polepszyć sen oraz zdolność do współpracy z innymi ludźmi.

EEG Biofeedback jest adresowany szczególnie do:

  • osób (dzieci i młodzieży) z obniżoną zdolnością do zaprezentowania swoich osiągnięć i umiejętności, tremą, lękami;
  • z agresywnością, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami snu;
  • z zaburzeniami procesu uczenia (dysleksja,dysgrafia), zaburzeniami uwagi, jej utrzymania i planowania swoich poczynań;
  • dorosłych żyjących w ciągłym stresie i pośpiechu.
Liczba treningów dla każdego pacjenta jest indywidualna. Treningi EEG Biofeedback powinny być wykonywane minimum 1 x w tygodniu (zalecane 2x).

Metoda ta jest skuteczna w 80-95% przypadków, w zależności od stopnia złożoności problemu

Nasi specjaliści

mgr Katarzyna Żuraw

Neurologopeda, terapeuta EEG Biofeedback, certyfikowany Terapeuta Miofunkcjonalny, Terapeuta Ręki, Certyfikowany Terapeuta Emphaty Dolls.Neurologopeda, terapeuta EEG Biofeedback, certyfikowany Terapeuta Miofunkcjonalny, Terapeuta Ręki, Certyfikowany Terapeuta Emphaty Dolls. Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku neurologopedia oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku logopedia. Jako logopeda posiadam 7-letnie doświadczenie zawodowe, pracowałam m.in. w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Rzeszowie, Niepublicznym Przedszkolu Niezapominajka, współpracuję ze szkołami, prywatnymi poradniami oraz prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne w kilku rzeszowskich przedszkolach. Zajmuję się diagnozą i terapią dzieci z wadami artykulacyjnymi, z opóźnionym rozwojem mowy, terapią dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami neurologicznymi, afazją i wadami genetycznymi. Konsultuję noworodki i niemowlęta oceniając ich odruchy ze sfery orofacjalnej oraz umiejętności leżące u podstaw rozwoju mowy i komunikacji. Na małego pacjenta patrzę holistycznie, łączę w całość, nie dzielę na części. Pracuję wieloma metodami i podejściami, zawsze dobierając je indywidualnie do swojego podopiecznego m.in. Attention Autism, metoda werbo-tonalna, metoda symulatniczno-sekwencyjna, terapia neurobiologiczna, metoda Dobrego Startu, metoda Weroniki Sherborne, kinesiotaping ( w pedejściu ETT-HNO Elastic Therapeutic Taping), terapia miofunkcjonalna, terapia ustno-twarzowa. Jestem pasjonatką wykorzystywania w terapii małych dzieci logorytmiki oraz oddziaływań polisensorycznych. Wyznaję pracę w duchu Self-Reg i Pozytywnej Dyscypliny. Najczęściej możecie mnie spotkać pracującą na podłodze. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności na konferencjach, warsztatach i szkoleniach zgodnie z mottem: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean” (Isaac Newton)

Najważniejsze ukończone kursy i szkolenia to m.in:

 

  • Terapeuta Empathy Dolls – certyfikowany kurs original Empathy Dolls;
  • Elektrostymulacja w terapii logopedycznej;
  • Elastyczny, terapeutyczny taping w logopedii/neurologopedii zgodnie z podejściem Esther de Ru;
  • Attention Autism;
  • Terapia dziecięcej apraksji mowy, orm, afazji motorycznej i rozwojowej, według zasad motorycznego uczenia;
  • Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym;
  • Wczesna diagnoza i stymulacja logopedyczna u noworodków i niemowląt;
  • Terapia Miofunkcjonalna wg A. Kittel, szkolenie nadające uprawniania terapeuty metody miofunkcjonalnej;
  • Diagnostyka i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych związanych z dysfunkcją pasażu pokarmowego oraz symptomatologią dysfagii;
  • Diagnoza różnicowa i terapia zaburzeń rozwoju mowy o podłożu neuropsychiatrycznym;-Terapia ręki – szkolenie nadające uprawnienia terapeuty ręki;
  • Wykorzystanie elementów metody werbo-tonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej;
  • Stosowana analiza zachowania, III stopniowy kurs terapii behawioralnej;
  • Metoda terapii Biofeedback – szkolenie dające uprawnienia do prowadzenia terapii EEG Biofeedback;